5 powodów, dla których warto kupić „SULW. Album”

SULW. Album to 280-stronicowa książka stworzona przez 56 twórców polskiej sceny graffiti. Przekonaj się, dlaczego warto mieć ją na swojej półce!

Zeszłoroczne wydanie SULW. Album wyprzedało się w nieco ponad miesiąc, ale od niedawna publikacja ponownie jest dostępna w sprzedaży. Z tej okazji przedstawiamy wam kilka powodów, dla których powinniście sięgnąć po tę książkę, jeśli temat graffiti – czy ujmując szerzej: sztuki ulicznej – jest wam bliski.

 

1. W powstanie książki zaangażowanych było ponad 50 ważnych dla polskiej sceny graffiti osób

Forin, Krik, Nesh, Riam, Sepe – te ksywy kojarzycie z setek produkcji. To tylko kilka wybranych osób, których materiały stworzyły SULW. Album – łącznie jest ich aż 56! Nasza publikacja przedstawia cały przekrój sceny – tak geograficznie, jak i stylistycznie. Od Gdańska po Wrocław (z liczną reprezentacją Warszawy), od oldschoolowców do nowych ksywek, od wildstyle’i do trashy, od paneli po hall of fame’y. Słowem – wszystko, co najlepsze.

/// Poznaj całą listę zaproszonych osób i dowiedz się więcej o albumie!

SULW. Album /// 280 stron o polskim graffiti

2. Znajdziecie tu materiały niedostępne nigdzie indziej

W 2018 roku dostęp do zdjęć graffiti nie jest czymś szczególnie trudnym – można spędzić całe życie na Instagramie, a i tak nie zobaczyć wszystkich obrazków. SULW. Album oferuje to, czego nie ma nigdzie indziej – rzetelną selekcję, wnikliwe wywiady i fotografie, z których duża część nie była wcześniej nigdzie publikowana. Nie wydrukowaliśmy bezmyślnie internetu – do druku trafiły wyłącznie autorskie i nieprzypadkowe materiały.

SULW. Album /// 280 stron o polskim graffiti

3. Zachowana równowaga między treścią a obrazem

Wszelkiego rodzaju publikacje na temat graffiti łatwo popadają w skrajności – albo nie ma w nich niczego poza zdjęciami, albo nadmiar tekstu przysłania to, co w graffiti jest najważniejsze. Zamierzeniem SULW. Album było znalezienie kompromisu pomiędzy jakościowymi zdjęciami a ciekawymi rozmowami. Z głosów, które do nas docierają, wynika, że udało nam się osiągnąć cel. Niebanalna, ale przystępna treść i setki fotek w dużym formacie – właśnie to znajdziecie w tej książce.

SULW. Album /// 280 stron o polskim graffiti

4. SULW. Album jest atrakcyjny od strony wizualnej

Choć lubimy półamatorski klimat niszowych wydań czy zinów, przy tworzeniu SULW. Album zależało nam, aby wyglądał on dobrze nie w kategorii: książka o graffiti, a po prostu: książka. Minimalistyczna okładka z mocnym logotypem, spójny, czytelny layout, nowoczesny krój pisma i wyraźnie wyeksponowane fotografie – co zresztą widać na zdjęciach ilustrujących ten tekst. Wszystko to opakowane w twardą oprawę i podane na przyjemnym w odbiorze, kredowym papierze.

Zobacz więcej zdjęć wydania SULW. Album!

SULW. Album /// 280 stron o polskim graffiti

5. Jest to obecnie jedyna polska książka o graffiti dostępna na rynku

Choć każdego roku ukazują się magazyny i filmy w tematyce graffiti, fakty są takie, że nie znajdziecie w tej chwili żadnej innej publikacji książkowej o polskim graffiti niż SULW. Album. Nakład legendarnej już i najważniejszej dla sceny książki „Graffiti Goes East” dawno się wyczerpał, a pozostałe tytuły są dużo mniej sprecyzowane i skierowane raczej do masowego audytorium. SULW. Album trafia do tych, którzy wiedzą, czego szukają.

SULW. Album /// 280 stron o polskim graffiti

Jeśli przekonały was te argumenty, zapraszamy do naszego sklepu on-lineSULW. Album jest dostępny od ręki, a wysyłkę realizujemy w dogodny dla was sposób (Paczkomaty / kurier inPost / Pocztex 48 / kurier DPD). Książka jest również dostępna stacjonarnie w Warszawie w sklepie Elita Graffshop oraz we Wrocławiu w sklepie No Names.